Betlejem w czasie epidemii

1. Bardzo Was lubimy i cieszymy się ilekroć do nas przychodzicie na niedzielną Mszę. Z tego powodu prosimy Was, byście w najbliższą i kolejne niedziele pozostali w domach bądź wybrali inny, WIĘKSZY, kościół. Nasze Oratorium jest niewielkie, ostatnio było nas bardzo dużo i ciasno. W obecnej sytuacji nie jesteśmy w stanie zapewnić odpowiednich warunków uczestnictwa, a chcielibyśmy Was jeszcze nieraz zobaczyć i z Wami się modlić. 

2. Wszystkie, wspólne spotkania i modlitwy zawieszamy aż do odwołania: msze święte, spotkania AA, spotkanie dla dzieci „Kredkami do Nieba”. Zachęcamy do przeżywania tych wydarzeń w warunkach domowych: rekomendujemy mszę świętą z abp Grzegorzem Rysiem (codziennie w tygodniu o 7.30 rano i w niedzielę o 9.00 – www.archidiecezja.lodz.pl), zachęcamy do wtorkowej medytacji w ciszy i skorzystania z 10 minutowego rozważania Ewangelii z dnia ze strony www.modlitwawdrodze.pl, oraz przeprowadzenia zajęć z dziećmi do których materiały znajdziecie na stronie www.kredkamidonieba.pl )

3. Zapraszamy na codzienną i całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu w intencji o zdrowie dla wszystkich chorujących, za Służbę Zdrowia i o zakończenie epidemii. Zapraszamy do modlitwy od 9:00 do 18:00. Gdyby ktoś chciał się włączyć proszę o kontakt telefoniczny w celu ustalenia konkretnej godziny adoracji „Sam na Sam” – 1 osoba czuwa sama przez 1 godzinę. (791 987 631 – osoba kontaktowa Darek). Adoracja w kaplicy Narodzenia Pańskiego na poddaszu naszego domu.

4. Możemy pomóc całkowicie samotnym, starszym osobom, które nie mają znikąd pomocy, w zrobieniu niezbędnych zakupów spożywczych i lekarstw, po wcześniejszym telefonicznym ustaleniu z osobą odpowiedzialną (Ks. Mirek, tel. 501428577).

5. Nasz sklepik z uwagi na sytuację wstrzymał swoją działalność. Liczymy na Waszą wyrozumiałość.

6. Dbajcie o siebie, swoich bliskich ale też o ubogich i samotnych. Módlmy się jedni za drugich. Pamiętamy o Was w codziennej modlitwie i o nią prosimy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *