Dlaczego Tabga?

Rękodzieło betlejemskie powstaje w Pracowni Rękodzieła „Tabga”. Tabga to mała miejscowość nad Jeziorem Galilejskim. To w tej okolicy Jezus rozmnożył chleb i ryby. To tutaj ukazał się uczniom po swoim Zmartwychwstaniu i spożył z nimi śniadanie. Tutaj też Piotra 3-krotnie pytał o miłość… Pracownia „Tabga” jest miejscem, w którym przez spotkanie i twórczą pracę  człowiek ubogi może odkryć radość twórczości i wspólnoty z innymi, nabyć nowych umiejętności w dziedzinie rękodzieła, uczyć się cierpliwości i rozpoczynania od nowa. W małym kościółku w Tabdze, pod ołtarzem, znajduje się jedna z najstarszych mozaik – kosz z chlebami i ryby na pamiątkę cudu rozmnożenia. Chcemy by prace, które powstają w naszej „Tabdze” miały wartość artystyczną, ale również by były „pamiątką”  cudu i przemiany  tych, którzy je tworzą.

W pracowni, pod okiem instruktora Anny Wyjadłowskiej,  uczą się rękodzielniczego rzemiosła osoby bezdomne – mieszkańcy „Betlejem”, mieszkańcy bloków socjalnych oraz dzieci ze szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich, które regularnie odwiedzają pracownię.

Rękodzieło wykonane w naszej pracowni można zakupić w naszej Galerii św. Dominika w domu “Betlejem” oraz w naszym sklepie internetowym.
IKONY
CERAMIKA

W najbliższym czasie zamierzamy rozpocząć kursy ceramiki dla chętnych dzieci, młodzieży i starszych.

Jeśli chcesz zapytać o kurs ceramiki, nasze rękodzieło lub inne nasze usługi skontaktuj się z nami (Pracownia Tabga).