EFEKT DOMINA W „BETLEJEM”

44efekt_domina_plakatZAPRASZAMY NA KOLEJNĄ PROJEKCJĘ Polska Światłoczuła W BETLEJEM! PO PROJEKCJI SPOTKANIE Z TWÓRCAMI FILMU.BETLEJEM, NIEDZIELA, 7 GRUDNIA, 18.00.  Więcej o filmie i jego twórcach www.polskaswiatloczula.pl/index.php/filmy/efekt-domina.html
Abchazja – maleńkie państwo wciśnięte pomiędzy Rosję a Gruzję, uznawane tylko przez cztery państwa na świecie. Olśniewa nas majestatyczność przyrody i straszy zrujnowanymi miastami, naznaczonymi niedawnym konfliktem zbrojnym. Właśnie tam, w rodzącym się kraju, pełnym sprzeczności i absurdów, poznajemy Rafaela i Nataszę. Rafael jest ministrem sportu, w dokumentalnych zdjęciach widzimy, że czynnie brał udział w walkach o niepodległość. Natasza, rosyjska śpiewaczka operowa, opuściła swoją ojczyznę dla męża. Czy możliwa jest miłość w świecie rodzących się tożsamości narodowych? Abchazowie, nawet najbliżsi, silnie dają odczuć Nataszy niechęć wobec Rosjan.

Z miłością głównych bohaterów jest tak, jak z wywalczoną przez Abchazję niepodległości: łatwiej jest rozniecić ogień, niż zbudować i utrzymać trwałe podwaliny.