Wideo

O “Drodze Pojednania” w telewizji! 🙂 O tym, co do powiedzenia mieli uczestnicy pielgrzymki możecie obejrzeć w programie Dzień Dobry TVN oraz “Między Niebem, a Ziemią” w TVP1:

TVN – David Lynch objął patronatem polską pielgrzymkę
TVP1 – Między Ziemią a Niebem (od 32 min 30 sekundy)

 

„O pracy ludzkiej” to kolejny z serii filmów pod wspólnym tytułem: „Projekt życia według Jana Pawła II”. W dzisiejszych czasach praca jest niewątpliwie dobrem pożądanym, ale czy jest ona zarazem szanowana i rozumiana w swej najgłębszej istocie? Czy jesteśmy zdolni dostrzec w niej wartość, która może nas uczynić „jeszcze bardziej ludźmi”? Jak odkryć w swojej pracy piękno i powołanie? W filmie oprócz bp Rysia, prof. Hausnera wypowiada się ks. Mirek Tosza. Możemy zobaczyć również sceny z życia naszej Wspólnoty Betlejem.

Film pt “O pracy ludzkiej”

Rekolekcje wielkopostne “Bliźni – ten który okazał miłosierdzie” wygłoszone przez ks. Mirosława Toszę w Sanktuarium Jana Pawła II w Krakowie 14, 21, 28 lutego 2016 roku.
Rekolecje część I.
Rekolekcje część II
Rekolekcje część III

Magazyn reporterów TVP3 Katowice (25.05.2006) reportaż Izoldy Czmok-Nowak o Grześku – mieszkańcu Betlejem i naszej Bacówce.

Magazyn reporterów TVP3 Katowice reportaż Izoldy Czmok-Nowak o Sylwku – mieszkańcu Betlejem, dwukrotnym mistrzu Polski w boksie.

Magazyn reporterów TVP3 Katowice reportaż Izoldy Czmok-Nowak o niezwykłym ślubie bezdomnych z Betlejem. (od 11:30 min)

My Wy Oni – Podróż z “Betlejem” do Betlejem
Bezdomni ze wspólnoty„Betlejem”  z Jaworzna jadą do Betlejem w Palestynie. Pomagają tam w pracy rodzinie Tabashów (Palestyńczyków, chrześcijan) i sami uczą się od nich wyrobu pamiątek religijnych. Tabashowie od 100 lat produkują pamiątki religijne , ale od czasu wojny w Izraelu bardzo kiepsko sprzedają się ich wyroby. Bezdomni odwiedzają tez siostry zakonne, które opiekują się upośledzonymi.

TVS – reportaż o Grzegorzu rzeźbiarzu z Betlejem i pożarze Katedry w Sosnowcu (wersja skrócona)

TVS “wyrzeźbił sobie nowe życie” – reportaż o Grzegorzu rzeźbiarzu z Betlejem