Dom z Kulturą

Potrzeby ludzi biednych i ubogich są takie jak nasze – to nie tylko zapewnienie sobie środków niezbędnych do życia, ale przede wszystkim potrzeba sensu, przynależności, obcowania z rzeczami wzniosłymi, inspirującymi i skłaniającymi do refleksji. Raz w miesiącu organizujemy w Oratorium lub Galerii św. Dominika spotkanie z twórcami kultury i ich dziełami. Gościmy muzyków, malarzy, fotografów, podróżników, dziennikarzy, pisarzy, społeczników – ciekawych i kreatywnych ludzi, różnych fachów, dziedzin i profesji. Spotkania te dają sposobność wymiany myśli i dyskusji; inspirują i motywują do piękniejszego życia, większej otwartości na innych oraz uwrażliwiają na bogactwo i różnorodność stworzonego świata.
Gościliśmy m.in. Zespół „New Life’M”, Antoninę Krzysztoń, Zespół „Raz Dwa Trzy”, chór gospel “Gods Property”, Jasia Melę z Fundacji „Poza Horyzonty”, Janinę Ochojską z Polskiej Akcji Humanitarnej, Barbarę Gruszkę-Zych, poetkę i redaktorkę „Gościa Niedzielnego”, malarkę Marię „Pestkę” Bieńkowską, fotografa Macieja Cieślaka oraz Krzysztofa Jędrzejewskiego, milionera, społecznika, prezesa Grupy „Kopex”. W naszym Oratorium wspólnie oglądaliśmy ambitne, nagradzane i wartościowe filmy polskie w ramach projektu “Polska Światłoczuła”, dzięki jego organizatorom, mieliśmy również okazję uczestniczyć w spotkaniach i dyskusjach z ich twórcami (reżyserzy, filmowcy, scenografowie).

Zapraszamy do udziału w kolejnych spotkaniach z cyklu „Dom z Kulturą”. Udział w spotkaniach jest bezpłatny. O kolejnych spotkaniach będziemy na bieżąco informować w naszym kalendarium.

Zobacz galerię