Pracownia Rękodzieła “Tabga”

Pracownia działa w naszej Wspólnocie od 2013 roku i nosi nazwę „Pracownia Tabga”. Tabga to mała miejscowość nad Jeziorem Galilejskim. To w tej okolicy Jezus rozmnożył chleb i ryby. To tutaj ukazał się uczniom po swoim Zmartwychwstaniu i spożył z nimi śniadanie. Tutaj też Piotra 3-krotnie pytał o miłość… Pracownia „Tabga” jest miejscem, w którym przez spotkanie i twórczą pracę  człowiek ubogi może odkryć radość twórczości i wspólnoty z innymi, nabyć nowych umiejętności w dziedzinie rękodzieła, uczyć się cierpliwości i rozpoczynania od nowa. W małym kościółku w Tabdze, pod ołtarzem, znajduje się jedna z najstarszych mozaiek – kosz z chlebami i ryby na pamiątkę cudu. Chcemy by prace, które powstają w naszej „Tabdze” miały wartość artystyczną, ale również by były „pamiątką”  cudu i przemiany  tych, którzy je tworzą.
W pracowni, pod okiem instruktora Anny Wyjadłowskiej,  uczą się ceramicznego rzemiosła osoby bezdomne – mieszkańcy „Betlejem”, mieszkańcy bloków socjalnych oraz dzieci ze szkół podstawowych, które regularnie odwiedzają pracownię. Pracownia powstała przy wsparciu  profesor Marity Benke–Gajda z Krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych, wykładowcy na Wydziale Rzeźby i Ceramiki i Przyjaciółki naszej Wspólnoty. Dzięki jej  zachęcie i wsparciu  został zakupiony piec do wypalania ceramiki a pracownia została wyposażona w podstawowe materiały (glina, szkliwa).

Rękodzieło wykonane w naszej pracowni można zakupić w naszej Galerii św. Dominika w „Betlejem” oraz w sklepie internetowym (wkrótce).
W najbliższym czasie zamierzamy rozpocząć kursy ceramiki dla chętnych dzieci, młodzieży i starszych.

Jeśli chcesz kupić lub zamówić nasze rękodzieło 
lub zapytać o kurs ceramiki skontaktuj się z nami:
506 307 862 lub aktualny adres mailowy.
Zapraszamy też do naszej galerii św. Dominika w domu „Betlejem”.