W 40 dni do Jerozolimy

W Niedziele Zmartwychwstania Nasza Wspólnota wyruszyła pieszo do Ziemi Świętej. 3400 km chcemy pokonać w 40 dni – tyle oddziela Niedzielę Zmartwychwstania od dnia Wniebowstąpienia. Tyle tez wynosi historyczna kwarantanna (z łaciny quarantena, z włoskiego quaranta giorni czyli właśnie 40 dni). Każda z 17 osób przejdzie dystans 5 km (sztafeta).
Idziemy w intencji zakończenia epidemii i w tych intencjach, które nam prześlecie droga mailowa (dom@betlejem.org), na facebooka lub messengera.
Pielgrzymować będziemy po… naszym ogrodzie – codziennie po ok. 85 km (pętla wznosi 400 m),

Możecie się włączyć na 3 sposoby:
1. MODLITWA – przez ten czas modlić się w jedności z betlejemskim pielgrzymami w w.w. intencji i przesyłać nam swoje intencje modlitwy.Nasi Pielgrzymi będą się w tych intencjach modlić.
2. POSTANOWIENIE – możliwie codziennie wykonać jakieś zadanie-zobowiązanie, które zajmie Wam, według uznania: 4 sekundy (np. serdeczny uśmiech do żony +przytulenie jeśli starczy czasu ;), 40 sekund (np.kilka szczerych komplementów ;), 4 minuty (np. krotka medytacja, posprzątanie biurka), 14 minut (spisanie kilku myśli, krotka powtórka z języka obcego), 40 minut (np. skupiona, zaangażowana zabawa z dziećmi). Po 40 dniach możecie wypracować dobry, pożyteczny nawyk (NAPISZCIE NAM O SWOICH POMYSŁACH, WYŚLIJCIE ZDJĘCIA ALBO KRÓTKI FILM). To będzie zapewne intrygujące i motywujące dla nas wszystkich.
3. PRZELEW – zróbcie przelew na konto, które znajdziecie na końcu tego wpisu możecie przelać jakąś kwotę według Waszego uznania i możliwości (kwota możne rozpoczynać się lub kończyć liczba 4 – np. 4 zl, 14 zl, 40, 400, 4000 itd. (nie ustalamy górnej granicy :). Na co zbieramy? Dwa cele: środki bezpośredniej ochrony na czas epidemii przeznaczone dla osób biednych, bezdomnych i mieszkańców bloków socjalnych (rękawiczki, maseczki, płyny i żele dezynfekujące). Drugi cel: pomoc i wsparcie rodzin żyjących w tragicznych warunkach w Syrii.
KONTO: PKO SA 24 1240 1330 1111 0010 8840 8803 – Z dopiskiem 40 dni do Jerozolimy

NASZE INSPIRACJE:
A. Maria Magdalena, która w poranek wielkanocny przybiegła do Apostołów z zadaniem od Zmartwychwstałego: “Niech idą do Galilei, tam mnie spotkają“. Chcemy tez podjąć to zadanie, bo chcemy spotkać Zmartwychwstałego.

B. Św. Teresa od Dzieciątka Jezus, nasza patronka: Gdy była ciężko chora, nie mogła już wychodzić z infirmerii, chodziła od czasu do czasu wokół łózka. Zapytana dlaczego to robi odpowiedziała: “Chodzę dla pewnego misjonarza“.
Nawet w poważnych ograniczeniach nie tracimy zdolności robienia czegoś dla innych.

C. Pewien Włoch z terenu pogrążonego epidemia: Przeszedł maraton chodząc przez 9 godzin wokół… stołu we własnym mieszkaniu.

Chodzi w tym wszystkim o to, by żyć chwila obecna, TU I TERAZ, NIE ODKŁADAĆ ŻYCIA NA CZAS PO EPIDEMII. Wykorzystać go jak najlepiej dla własnego pożytku, wzrostu miłości do naszych bliskich i oddalonych oraz odpowiedzieć na WEZWANIE ZMARTWYCHWSTAŁEGO.

ZAPRASZAMY WAS DO WSPÓLNEJ DROGI.

Możecie nam towarzyszyć na naszym wydarzeniu na facebook- kliknij